Főooldal
A tehetség és szorgalom ünnepe

A tehetség és szorgalom ünnepe


A tehetség és szorgalom ünnepe

Egy egyszeri és megismételhetetlen estét ígért iskolánk 2021 június 26-án szombaton este a falu piacán lévő színpadon.

Mi is történt?

Egy álom valósult meg. A 8. osztály régi terve az évek óta elmaradhatatlan keringő tánc bemutatása. Aztán, az iskolavezetőség mert nagyot álmodni és egy gálát szervezett iskolánk művészeti csoportjainak bevonásával. Hosszas előkészületek és próbák után az időjárás is kedvezően alakult, mintha érezte volna ezt az ünnepet semminek nem szabad elrontania. Mári Noémi tagintézmény vezető köszöntő szavai után Palotás nyitotta meg a kulturális estét, amely valóban méltó nyitánya volt a további műsorszámoknak. A táncot G.Nagyné Récsányi Zsuzsanna és Árvai Zsigmond tanította be. Ez a pompás előadás volt a felsős néptáncvizsga is és a végzős diákok búcsútánca. Ezt követően versmondásban, dalban és zongorajátékban tehetséges diákjaink mutatták meg tudásukat. Burai Dominika, Mozsár Richárd, Vágó Flóra, Rácz Blanka, Farkas Laura, Tóta Hanna, verset szavalt. Farkas Laura a csodás hangját mutatta meg. Tóta Zsóka zongorán kísérte Réz-Mezei Dorkát és Rácz Blankát. Az énekeseink kiegészülve az iskolai énekkarral három vidám dalt adtak elő amelyet Nagyné Baráth Ágnes igazgatónő vezényelt és tanított be. Ezt még egy rövid zongorajáték követett ahol a hatodikos Réz-Mezei Zalán népdalokat adott elő. Az egész világot megmozgatta a Jeruzsálema tánc. Ami ezen a napon a nagykörűi közönséget is táncba vitte. Valuska Judit tanárnő és a nyári napközis táboros gyerekek közös produkciója volt,ami örömtánccá változott. Az est fénypontja következett, ami a keringő volt. Récsányi Erika álmodta meg az Angyalok keringője dallamára, angyali türelemmel a táncot. Nagyon felemelő és megható volt a pompás ruhákba öltözött ifjú hölgyek és úriemberek bemutatója. Beteljesedett a nyolcadikosok álma, amihez néhány hetedikes tanuló is csatlakozott, elvarázsoltak minket és a piactér bálteremmé változott.Köszönet a felkészítőnek, a szülőknek, akik gondoskodtak arról, hogy a gyerekek eljussanak a próbákra és gyönyörű ruhákról is. Köszönet Túri Tibor polgármesternek, hogy a szúnyogok sem zavarták meg az est nyugalmát. Szintén köszönet a Kőteleki Polgármesteri Hivatalnak, hogy a vendégek kényelmét biztosították.

Iskolánk az ígéretét betartotta a tehetség és szorgalom találkozott és egy megismételhetetlen estét tölthettünk együtt.

 

 


Skip to content